Tipy a zajímavosti – Mariánské Lázně

Každé město má své speciality, ať již architektonické památky, přírodní zajímavosti nebo atrakce pro trávení volného času, nejinak město Mariánské Lázně. Navíc se zde projevuje velká snaha o turistickou atraktivitu, proto toho zajímavého nabízí Mariánské Lázně svým návštěvníkům široké spektrum.

Miniaturpark – Park Boheminium

Miniaturpark – Park Boheminium v lesoparku nad městem Mariánské Lázně – turistická zajímavost, četné zmenšeniny staveb, naučně poznávací okruh s dokonalými maketami (měřítko 1:25) významných stavebních a technických památek České republiky v překrásném prostředí krajinného parku. Uvidíte např. novinku roku 2007 – hrad Karlštejn, Zámek Červená Lhota, Staré bělidlo, Rotundu sv. Jiří na hoře Říp, Minaret Lednice, Český Krumlov – hrad a zámek, Rozhledna Krásno, Kolonáda Křížového pramene, Zámek Kynžvart a mnoho dalších miniatur.

Dětské hřiště Prelát

Dětské hřiště Prelát je areál dětských radovánek v okrajové části města Mariánské Lázně – v části Úšovice u nefunkčního pramene Prelát
– atraktivní dětské radovánky – počínaje dřevěnou lokomotivou “ v životní velikosti „, houpačky, pískoviště, všeliké prolézačky, dřevěné a provazové závěsné atrakce prověřující obratnost a zručnost vhodné pro větší děti, veřejné ohniště a „top atrakce“ – vodní průtokový labyrint s mosty a hrázemi, rybníček s ostrůvky a mnoho dalšího
– vstup zdarma, přijďte se podívat, vaše děti budou zaručeně nadšené

Geologický park

Geologický park

Geologický park

V bukovém lese nedaleko Městského muzea naleznete rozsáhlou expozici kamenů mapující geologické složení CHKO Slavkovský les.

Johann Wolfgang Goethe

Johann Wolfgang Goethe

Johann Wolfgang Goethe

Své zalíbení městečkem Mariánské Lázně projevil opakovanými návštěvami. Tento otisk nalezneme především v budově dnešního Městského muzea – tehdejší název budovy byl Dům U zlatého hroznu. Mimochodem jedná se o jednu z nejstarších budov města Mariánské Lázně, je z roku 1818. Sama budova je součástí muzejních expozic, neboť je poslední zachovanou původní ukázkou architektury města v době jeho vzniku.

Royal Golf Club Mariánské Lázně

Golfový klub Mariánské Lázně smí výsostně používat označení Royal od roku 2003, kdy souhlas byl udělen anglickou královnou Alžbětou II., historická souvislost s Británií je ve vazbě k anglickému králi Edwardu VII., který byl v roce 1905 jedním ze zakládajících členu klubu Mariánské Lázně – označení Royal je evropská rarita.

Německý vojenský hřbitov (Park usmíření)

Odkazy: