Mariánské Lázně – město parků, kultury a historie

Mariánské Lázně nabízí svým hostům a turistům různorodé možnosti vyžití a prožití aktivního volného času během svých pobytů zde. Mohou vybírat z kulturní nabídky stálých a aktuálních akcí, dojít si za sportem, či jen strávit čas příjemnými procházkami po tomto romantickém lázeňském městečku nebo se podívat na lázeňské centrum z četných vyhlídek .

WWW stránky: www.marianskelazne.cz
Mapy.cz: https://mapy.cz
Google Maps: https://goo.gl
Facebook: https://www.facebook.com
Wikipedie: https://cs.wikipedia.org/
Youtube: https://www.youtube.com
GPS: 49.973932, 12.703536

Mariánské Lázně – město parků

Mariánské Lázně - město

Mariánské Lázně – město parků

Mariánské Lázně jsou svou jedinečnou parkovou architekturou koncipovány jako místo k odpočinku a relaxaci. Jen procházky k vývěrům pramenů, kterých je ve městě kolem 40, jsou zajímavou aktivní náplní. Pavilony pramenů jsou rozmístěny po celém městě a v okolí – největší koncentrace je samozřejmě v lázeňském centru, jemuž dominuje litinová pseudobarokní kolonáda, kde nalezneme pavilon Křížového pramene, také prameny Rudolfův a Karolinin. Před kolonádou zaujme známá Zpívající fontána se svou vodní produkcí za doprovodu hudby, ve večerních hodinách doplněná scénickým osvětlením. Nedaleko je pavilon Mariina a Ambrožova pramene. Příjemnou procházkou mohou hosté navštívit Lesní pramen v lese nad městem nebo Kolonádu Ferdinandova pramene – krásná klasicistní kolonáda s nejstarším minerálním pramenem v oblasti pojmenovaném po panovníkovi Ferdinandu I., od centra vzdálena cca 2 km.

Mariánské Lázně – hudební festivaly

Pro milovníky kultury jsou zde pořádány pravidelné hudební festivaly – Chopinův, festival pantomimy, koncerty, plesy, módní přehlídky. Navštívit můžete také Městské muzeum, městskou knihovnu, muzeum J.W. Goetha. Architektonických památek naleznete ve městě nepočítaně – jednotlivé lázeňské domy, kostel Nanebevzetí Panny Marie, pravoslavný ruský kostel sv. Vladimíra, anglikánský kostel, parková úprava se spoustou zajímavých prvků, atd.

Sportovní nabídka ve městě je také pestrá. V nejbližším okolí hotelu nabízí městečko rozmanité formy sportovního vyžití – od značených vycházkových tras, terénů pro cykloturisty (výchozím místem pro značené cyklotrasy je rozcestník před Hotelem Excelsior), plavecký bazén, minigolf, fitness, tenis ( pravidelně se zde koná Galeův pohár), squash, bowling centrum či jízdárna. Náročnější klientelu potěší nabídka 18-ti jamkového golfového hřiště špičkové evropské úrovně s trenažérem.

Mariánské Lázně přitahují hosty po celý rok

Mariánské Lázně - zima

Mariánské Lázně – sjezdovka

Mariánské Lázně se snaží vytvářet atraktivní prostředí pro své návštěvníky v každém ročním období, v zimě si zde tedy přijdou na své milovníci zimních sportů – jsou zde upravované běžecké lyžařské tratě v lese a okolí golfového hřiště. Pro příznivce sjezdového lyžování zde byl vybudován nový areál s kabinkovou lanovkou a dvěma vleky. Lyžařské terény jsou určeny spíše pro méně náročné, ale jsou jistě pro hosty velmi vítaným doplňkem v zimních měsících. Ve městě je také zimní stadion pro hokejisty a bruslaře.

Mariánské Lázně a historie

Městečko Mariánské Lázně navštívilo v historii mnoho významných osobností, např. Johann Wolfgang von Goethe, Fryderyk Chopin, král Friedrich Vilém IV., Richard Wagner, Antonín Dvořák, Jan Neruda, Mark Twain, anglický panovník Edward VII., Franz Kafka, prezidenti T.G.Masaryk a Edvard Beneš, Sigmund Freud a mnoho dalších…Město Mariánské Lázně si váží, že ho poctili svou návštěvou a pozorný návštěvník tak může nalézt četné pamětní desky na zdech budov, sochy a památníky .