Sezónní tipy

Léto

koupání v létě:

  • přírodní – koupaliště Lido, 3km jižně od města Mariánské Lázně, ( WWW strránky , Mapy.cz , Google Maps )
  • Betlémský rybník – jihozápadně od kláštera Teplá – rekreační oblast ( WWW stránky , Mapy.cz , Google Maps )
  • vodní nádrž Jesenice (Mapy.czGoogle MapsWikipediePanoramatické foto, GPS: 50.061187, 12.432596 ) – významné rekreační centrum Chebska. Především v letních měsících to tu opravdu „žije“ – pláže, občerstvení, kempy, tábořiště, jachtklub, atd…návštěvníkům se tu nabízí příjemná rekreace nebo relaxace při vodních sportech

vodáctví:
řeka Ohře – sjízdná v oblasti :
horní tok je od Chebu do Lokte – říční km:240-191, obtížnost ZWC –
střední Loket – Stráž nad Ohří – říční km:191-146, obtížnost WWI+
Turistická řeka vhodná pro vícedenní putování. Většina jezů je bez propustí a některé jsou velmi nebezpečné.
Horní a střední tok je většinou sjízdný celoročně, dolní vždy. Řeka protéká mezi loukami a lesy, údolím Svatošských skal a je určena pro začátečníky . Asi nejhezčí úsek je od Karlových Varů ke Kadani.

Zima

Ve městě Mariánské Lázně je krytý plavecký bazén ( Webseite , Mapy.cz , Google Maps ) .

Mariánské Lázně se snaží vytvořit ideální podmínky pro rekreaci v průběhu celého roku, proto nepřekvapí, že pro zimní měsíce je v lázeňském městečku vybudován moderní lyžařský areál Skiarea mariánské Lázně a pro příznivce bílých stop jsou upraveny desítky běžkařských kilometrů v areálu přímo nad městem. Podmínkou je pouze dostatečná sněhová nadílka, ta je na sjezdovkách podpořena technickým sněhem.

Sjezdové lyžování – Skiareál Mariánky ( WWW stránky , Mapy.cz , Google Maps ) sjezdovky všech stupňů obtížnosti o celkové délce 1450metrů. Vleky – kabinová lanovka + 2 dvoumístné lyžařské vleky. Provozní doba 9-16h, večerní lyžování 18-21h.

Zázemí – skibar, skiservis, půjčovna lyží, lyžařská škola.

Běžecké lyžování – areál pro běžecké lyžování je u golfového hřiště, zde jsou upravovány za dobrých sněhových podmínek dvoustopé lyžařské tratě – dohromady za dobrých sněhových podmínek je to 90km značených stop.

Začátek tratí – golfové hřiště Mariánské Lázně – zde je i parkoviště, příjezd možný i busem z města či kabinovou lanovkou, dále vhodné nástupní místo – Nimrod a Hájenka Králův kámen

Další informace: Ski Nordic Mariánské Lázně , Infocentrum