Trasa č.4

Délka: 20 km
Značení: žluté
Mariánské Lázně u Lesního pramene – alej Svobody – železniční zastávka Lázně Kynžvart – Zámek Kynžvart – Lázně Kynžvart – Holina – Stoh – Mariánské Lázně
Mapy.cz

Mariánské Lázně Trasa č.4

Mariánské Lázně Trasa č.4

Popis cyklotrasy č.4:
V lesoparku severně nad městem u Lesního pramene začíná naše cyklo putování krajinou Slavkovského lesa s návštěvou zámku a Lázní Kynžvart.

Od Lesního pramene jedeme Alejí Svobody, kterou tvoří chráněné stromořadí o 395 dubech, po silnici kolem Dvouhrázového rybníka míříme k sídlu rodiny Metternichů – Zámku Kynžvart – tento empírový zámek zaujme svou upraveností, při vnitřní prohlídce může návštěvník nahlédnout do sídla, které se pyšní svou knihovnou a unikátními sbírkami. Po prohlídce, občerstvení v místní kavárně, pokračujeme mírným stoupáním k Lázním Kynžvart – lázně jsou využívány především pro léčbu dětských pacientů – zaměřeny na nemoci dýchacích cest, nejznámější prameny jsou Richardka a Viktorka. Po silnici pokračujeme serpentinami až téměř k vrcholu Holiny, kde byla roku 1990 vyhlášena rezervace s cílem ochrany posledních zbytků typických jedlobučin v oblasti. Lesní cestou se vracíme zpět směr Mariánské Lázně k Lesnímu pramenu.