Mariánské Lázně

Mariánské Lázně - kočárVítáme Vás na www věnovaných jedné z perel západočeského lázeňského trojúhelníku – městu Mariánské Lázně.
Pojďte s námi na virtuální výlet krajinou v okolí města a nechte se přesvědčit, že příroda Slavkovského lesa, zajímavé historické a architektonické památky krajiny a mnoho dalšího stojí za Vaši návštěvu.

Na výlety a dny odpočinku si můžete připravit i kolo, v zimě běžky, přiblížit se k některým místům autem, poznat mariánskolázeňské vyhlídky, prameny, nebo okolní rozhledny.
Popsali jsme zajímavá místa přírodní, historická, kulturní a vše je doprovázeno množstvím fotografií, přímo v textu, nebo v naší fotogalerii.

Naším cílem nebyl komplexní turistický průvodce, ale výběr všeho zajímavého a atraktivního v lokalitě Mariánské Lázně. V jednotlivých sekcích můžete volit podle vlastních preferencí na náročnost výletů nebo jiné možnosti vyžití – zima, cykloturistika, co dělat za deště, atd. V sekci zajímavosti naleznete spoustu tipů pro zpestření.
Také Vám doporučíme kde se ubytovat.

Mariánské Lázně a cestovní ruch

Myší pramenAtraktivita cestovního ruchu v okolí Mariánských Lázní je dána polohou lázní v jižním cípu CHKO Slavkovský les. Toto území krásných zaoblených zelených kopečků, množství tajemných studánek a pramenů, rašelinných tůní ukrytých v hlubinách lesů, ale i zajímavých historických, kulturních a církevních památek, hradů, hrádků, potěší svou krásou a harmonií své návštěvníky. Každý, kdo při svém pobytu v Mariánských Lázních překročí hranice malebného městečka a vydá se poznávat okolní krajinu, nebude litovat.
Zveme Vás na výlet!

Slavkovský les a Mariánské Lázně

Slavkovský les vymezuje pro návštěvníky Mariánských Lázní jednoznačně turisticky nejzajímavější přírodní cíle, dalšími oblastmi, které přiléhají ke Slavkovskému lesu a mají mnohé turistické zajímavosti jsou: severně Krušné hory, východně Žluticko a Rakovnicko, jižně severní Plzeňsko a na západě Český les, Chebsko a Ašsko.

Mariánské Lázně – to jsou prameny a lázeňství

Slavkovský les a okolí Mariánských Lázní lze stručně charakterizovat dvěma specifiky: jsou to vývěry minerálních vod a na ně navazující lázeňství, nejprogresivněji se toto otisklo ve městě Mariánské Lázně, které leží v jeho jižním cípu, v Karlových Varech, které jsou v severním a menšími Lázněmi Kynžvart, které leží na západě. Františkovy Lázně, které neleží na území Slavkovského lesa, jsou však řazeny do tria nejvýznamnějších a největších západočeských lázní.