Nejzápadnější a nejmenší lázně z lázeňského trojúhelníku – Františkovy Lázně – svůj název nesou na paměť císaře Františka, který roku 1793 posvětil vznik těchto lázní v místech minerálních pramenů známých jako chebská kyselka.
Františkovy Lázně se zaměřují na léčbu ženských nemocí, indikují se zde pitné kúry, rašelinné a uhličité koupele, plyny, atd.
WWW stránky: http://www.frantiskovy-lazne.cz
Mapy.cz: https://mapy.cz
Google Maps: https://goo.gl/maps
Wikipedie: https://cs.wikipedia.org
Facebook: https://www.facebook.com
Youtube: https://www.youtube.com
Panoramatické foto: https://goo.gl/maps
GPS: 50.12005, 12.34968
Symbolem města je malá soška Františka, který má zvláště nablýskanou jednu část těla z pověrčivosti žen, které by po dotyku měly do 1 roku otěhotnět.
Františkovy Lázně – architektura
Lázeňské domy a pavilony jsou vystavěny převážně v klasicistním slohu, nejčastější barva budov – žlutá a okrová pak nabízí pocit jisté uniformnosti, nicméně po procházce celými lázněmi bude každý návštěvník okouzlen, je zde spousta zeleně, parků, zajímavé altány, sochy a jiné doteky historické kulturnosti tohoto místa, to vše přispívá k lázeňské atmosféře v duchu přelomu století.
Půvabnou parkovou zelení můžete absolvovat vycházku k výletní restauraci Jadran a k rybníku Amerika, který je největší ze zdejší rybniční soustavy – vede kolem něho i naučná stezka.
Slavné osobnosti, které lázně navštívily: J. W. Goethe, L. van Beethovena, Božena Němcová…
Nezapomeňte navštívit: Městské muzeum, empírové lázeňské budovy, Národní třída – dům Tři lilie, kostel Povýšení sv. Kříže
Místní prameny a přírodní zdroje k léčbě: 21 minerálních pramenů – např. Františkův, Solný, Luční, vývěr zřídelního plynu, sirnoželezitá slatina:
Vzdálenost: cca 40km, spojení: vlak, auto, bus